Do magii, nie tylko miłosnej uciekamy się, gdy w naszym życiu pojawiają się problemy bądź różnego rodzaju wątpliwości. Okazuje się to doskonałym rozwiązaniem, gdy konwencjonalne metody zawodzą, a my czujemy  się bezsilni wobec problemów, jakie nas otaczają.

Poza rytuałami, do prac magicznych można zaliczyć również różnego rodzaju działania, które pozwolą nam podjąć właściwą decyzję oraz zagłębić się w sedno problemu. Mowa tutaj o rozkładach, a w dzisiejszym wpisie chciałabym przybliżyć zasadę działania kart tarota.

Powszechnie przyjmuje się, że karty tarota pokazują przyszłość, to co nas lub naszych bliskich czeka. Czy tak jest naprawdę? Aby odpowiedzieć na to pytanie należy zrozumieć, do czego karty służą. Karty zaglądają do wnętrza naszego lub osoby, na którą są stawiane. Oznacza to, że pokazują stan obecny, co pozwala lepiej zrozumieć nas samych, co często jest kluczowe w rozwiązaniu wszelakich problemów. Nie pokazują samej przyszłości, lecz to, co nas czeka przy spełnieniu określonych warunków. Czasami działają jak przestroga, ich zadaniem jest pokazać nam drogę, która jest najlepsza w danej sytuacji.

Dlatego też karty tarota są niezbędnym narzędziem przy doborze odpowiedniego rytuału miłosnego – w tym przypadku pokazują, jakie są szanse powodzenia oraz jaki rodzaj magii zastosować.

Nie należy jednak brać tego, co pokazują karty jako coś, co na sto procent musi się spełnić – to nie wyrocznia, a to, co przedstawiają dzisiaj jutro nie musi być aktualne.

Na koniec chciałabym przestrzec przed zbyt częstym uciekaniem się do rozkładów tarota. Niestety często jest tak, że magia uzależnia i może okazać się, że nie będziemy w stanie sami podjąć odpowiedniej decyzji. Najważniejsze jest zawsze kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem.

Kategorie:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: